Yumuşak Yoga

1235145_216619381831499_724842588_a
Yumuşak Yoga özellikle sırt ve bel ağrılarını gidermek için veya Yoga’yı daha da meditatif bir şekilde uygulamak isteyenler için uygundur. Yumuşak Yoga yavaş yavaş, telaşsız, basit asanalarla, meditatif, sakin ve yumuşak bir hızda yapılır. Sakin ve rahatlayıcı bir derstir. Destek olarak bolster, yastıklar kullanılır. Yumuşak Yoga sindirim sistemini dengeler, baş ağrısı ve sırt ağrısını giderir, esnekliliği arttırır, solunum sistemini güçlendirir, sezgilerin gelişmesinde katkıda bulunur, iç organlara massaj yapar, stres ve strese bağlı tüm belirtileri azaltır. Bu Yoga sayesinde eklemler hasar görmüyor, tam tersine eklemleri güçlendirir. Vücudunuzun tüm köşesini enerji ile doldurur. Yaşamın her anını memnuniyetle, derin duygular’la yaşamak, işte yoga’nın katkısı budur. Düzenli yoga uygulaması neredeyse, yaşlanma sürecini yavaşlatır.
Ders sırasında, kendinizi, çok ileri gitmek, kendi kapasitenizi fethetmek, ya da sınıfta komşularıyla rekabet etmek için motive olması asla olamaz. Bu yaralanma olasılığını engeller ve vücudun iyileşme ve yenilenmesinde katkıda bulunur.
Yumuşak yoga dersi sonunda rahatlayıcı bir enerji patlaması sağlanır, dinlenme, canlılık ve iyi bir ruh hali hissedilir. Her seviyeden öğrenciler için bedeni şarj etmek için mühteşem bir yol!

Namaste.

IMG_4496

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s