‘Yoga108’ Ilya ZHURAVLEV ile Seminer (MOSKOVA)

Sevgili Arkadaşlar!

10 Ekim’de Moskova’dan Rusya’nın ünlü, en deneyimli, güçlü yoga eğitmenlerinden biri ILYA ZHURAVLEV İstanbul’a geliyor. Biz tüm Yoga sevenleri bu mühteşem seminere davet ediyoruz. Güçlü yogi’den değerli deneyimlerini, bunun yanı sıra yoga konusunda yeni bilgileri kazanabilirsiniz. Paha biçilmez bir deneyim ve benzersiz birçok bilgi kazanmak istiyorsanız bu seminer sizin içindir.

11659230_835978926492040_7929430842357237575_n

Ilya Zhuravlev kimdir?

Ilya Zhuravlev (ayrıca, Mahadev108 olarak ta bilinir) filozof, Rusya’dan yoga eğitmeni. ‘Wild Yogi’ dergisi kurucusu, Moskova’da ‘Yoga108’ yoga merkezinin ve Yoga Rainbow uluslararası festivalin kurucusudur.
Ilya Rusya’nın en ünlü yoga öğretmenlerinden biridir, ayrıca, Yoga Jornal Conference, Barcelona Yoga Conference, India Yoga Festival, Slovenia Yoga Festival’in öğretmenidir.
O kendi yoga pratiğine 1995 yılında başladı. Çoğu zamanını Hindistan’da yaşayarak Güney ve Küzey’inde farklı yoga okullarında, Swami Shivananda Shri K. Pattabhi Jois geleneğine dahil, Dhirendra Brahmachari okulu, Kriya yoga Lahiri Mahasai okullarında eğitim alarak geçirdi.
Ilya kendi tarzını Yoga108 olarak adlandırdı. Yoga108 geleneksel Hint okullarının metodlarına dayanarak, güçlü yoga teknikleri asanalar, vinyasa, mudralar, bandhalar, pranayamalar ve vizualizasyon içeriyor (asanas, vinyasas, mudras, bandhas, pranayamas and visualisations).
Ilya hakkında daha fazla biligi: http://www.mahadev108.com/bio/

Ilya’nın otobiyografisi.

Hatha Yoga ve meditasyon.
Rusya’nın Devlet Universitesinden mezun olup, Felsefe masteri derecesine sahip olduktan sonra, Hindistan’ı ziyaret ederek, uzun süre orada yaşamaya ve yoga öğretmeye başladı.
İlk yoga öğretmeni Mysore’dan Jayakumar Swamishri idi, o Swami Kuvalayananda ve Bangolore Yoga Enstitüsü geleneğinde öğreten bir yoga hocası idi, o birkaç sene Moskova’da Hint elçiliğinde yoga dersleri verdi. İlya 1995-1996 yıllarında yoga pratiğini o öğretmenle uygulamaya başladı. Daha sonraki yıllarda Igor Medvedev’in ashtanga vinyasa derslerine ve Siderski, Andrey Lappa’nın seminerlerine katıldı.
Hindistan’a ilk kez 2001 yılında gitti. Bal Mukund Singh kişisel gözetiminde Morarji Desai National Yoga Enstitüsünde (Dhirendra Brahmachari okulu) dersler aldı. Aynı yıl pratiğini Mysore’de ashtanga vinyasa yoga, Iyengar B.N.S (Bramatantra Parakala Mutt) devam etti. Orası Hayagriva tapınağının ikinci katındaki bir salon idi, tam orada 1930 yıllarda Sri Krishnamacharya’nın kendisi dersler vermişti. Ayrıca, V. Sheshadra’dan (Mysore Mandala Yogashala) ashtanga vinyasa dersleri aldı.
2003 yılında Mysore’de Sri. K. Pattabhi Joys ve Sharata Rangaswami’den ‘Ashtanga Yoga Research’ Enstitüsünde eğitim aldı. Bunun dışında yogacharya Gopala Krishna (Bangolore), Rishikesh ashramlarında (Yoga Niketan Ashram, Bihar okulundan Yogashala Swami Samarpananda Sarasvati) ve Pondicherri’nin (Swami Gitananda Yoga Enstitüsü) derslerine katıldı.
Shivananda Yoga geleneğinde shatkarmaları, pranayama ve meditasyonları öğrendi ve (Vivekananda Yoga Therapy Enstitüsü) Dr. M. Madavan’ın gözetiminde eğitim alarak onun 2006 yılında kendi elinden sertifikasını aldı.
Shivananda ashramında (2008 Neyyar Dham, Kerala) yoga öğretmenlik eğitim kursunu manevi isim ve mantra diksha alarak bitirdi (Saraswati Advayta nişanı). Ayrıca, Veer-Shivaizm (Sri Chandrashekhar Mahaswamiji) geleneğinde mantra dikshasını aldı.
Shandora Remete (‘Shadow Yoga’, 1999), Kali Ray (‘Try Yoga) intensif eğitimlere katıldı, Gabriell Djubilyaro (Iyengar Yoga), David Swenson (sertifikalı yoga öğretmenlik eğitimi aldı, Ashtanga Vinyasa Yoga, 2010), Mark ve Joan Darbi (1978 Pattabhi Jois’in öğrencileri, Kanada). Andrey Lappa (Unisersal Yoga, 1ve 2 seviye, yoga öğretmenleri için eğitim, 2004), Viktor Van Kooten, Simon Borg-Oliver (“Pratik Anatomi ve Yoga’nın Fiziyolojisi” sertifikalı kursunu bitirdi).
Tibet tarzındaki yoga uygulamalarını tanıyor (Namkaya Norbu Rinpoche geleneğinde Yantra Yoga, öğretmen Fabio Andriko; Yundrung Bon geleneğinde Trul Khor, öğretmen Tenzin Vangyal Rinpoche). Ayrıca, Vajrayana uygulamalarını da tanıyor (Kagyu çizgisi, Ningma, Dzogchen) ve Yundrung Bon.
S. Goenka (Birmanya geleneği) çizgisinde vipasana meditasyon inzivalarına ve Doy Sutel (Chiang Mai, Tai geleneği).

Kriya Yoga Lahiri Mahasaya.
2005 yılında Lahiri Mahasaya geleneğinde kriya yoga’yı uygulayarak ithaf aldı. (Sri Shaylendra Sharma, Govardhan).

Ayurveda, terapi, psikoloji.
David Frouli (American Institute of Vedic Studies )‘Yoga ve Ayurveda’ kursunu bitirdi, M. Mezentsev’in (Mathura Mandala Dasa), Andrey Golovinov’in (ayurvedika.ru) ayurveda konferans ve seminerlerine katıldı.
TMS okulunda (Chiangmai Tailad) geleneksel Tai massaj eğitimlerini aldı. Ayrıca, Maykl Bak’tan (Mukti) Florida’da ve ABD Leyla Gadjinskaya (Mettaschool, Moskova) tai massaj eğitimlerini aldı.
Sertifikalı Hipnoterapist eğitimi (Erickson terapi ve hipnoz kursu, professor M.R.Gizburg, ‘Grup ve aile psiholojisi ve psihoterapisi’, Moskova).
‘Past Life Regression Therapy’ eğitimini Rif Hodjson’dan (Kanada) aldı, (Maykl Nyuton enstitüsünün öğretmeni).
2014 yılında Rozmary Wallace gözetiminde Craniosacral Terapi eğitimi (İngiltere).
Faaliyetleri:
1999 yılından bu yana ‘Ashtanga Yoga Center Moskova’ Moskova’da önde gelen kurucularından ve yoga hocalarından biri oldu.
2003- 2010 yıllarında Rusya’nın ‘Yoga’ düzenli baskı dergisinin editör yardımcısı oldu.
2011 yılında Mikhail Baranov ile ‘Yoga 108’ yoga merkezini kurdu ve yoga öğretmenlik kurslarını vermeye başladı.
2010 yılında Maksim Yasochka ile birlikte ‘Wild Yogi’ online dergisini kurdu (baş editör).
2011 yılında, Mikhail Baranov ile birlikte ‘Yoga Rainbow’ uluslararası festival düzenledi. Çok büyük başarıyla Türkiye’de, Hindistan’da ve Rusya’da 9 festivaller düzenledi.
Şu anda meslektaşı Mikhail Baranov ile kendi derslerinde asana uygulamalarına Yoga108 tarzı adını vererek ders ve eğitimlerine devam ediyor, dersler Hint okullarının – Sri T. Krishnamacharya, P. Jois, Ramaswami, Dhirendra Brahmachari, Swami Shivananda, Swami Satyananda, yanı sıra, modern okulları Shadow Yoga Shandora Remeta, Yoga Sinergi Simon Borg Oliver v.b. metodlar içerir.
Dersler hem farklı okulların yaklaşımlarıyla hem ‘evrensel bir tazda’ geçiyor. Pranayamaları ve meditasyonu Raja Yoga tekniğiyle Shivananda-Satyananda geleneği ağırlığında öğretiyor. Ayrıca, yoga’nın derin gevşeme tekniklerini öğretiyor, Yoga Nidra, döngüsel meditasyon (Vivekananda Yoga Kendra Enstitüsü metodu, Bangalore).
Regresyon terapi seanslarını düzenliyor (‘Past Life Regression’, geçmiş yaşam regresyon anıları), sık olarak Yoga Nidra entegresinde. Yoga felsefesi hakkında, geleneksel metinler, Doğu manevi sistemi, modern hatha yoga okulların tarihinin konuşmalarını yapıyor. Yukarıdaki konularla ilgili makalaleler yazıyor.Kendi kişisel uygulaması hatha yoga, geleneksel Kriya (Lahiri Mahasaya çizgisinde) ve Raja Yoga.


DSC_106310435699_834773436612589_3954829886547442567_n

20130712_153924

danda-kaund2

PROGRAM:

Class 1. “Yoga108 – Shiva ve Shakti dizisi”
Geleneksel Hint okullarına dayalı hatha yoga, asanalar ve vinyasa uygulamaları (Güney Hindistan vinyasa yoga ve Kuzey Hint Sukshma vyayama yoga bileşimi )
Prana vyayama (Dinamik nefes egzersizleri akciğer fonksiyonu arttırmaya ve solunum tutmasını arttırmaya yardımcı olur). Klasik pranayamalar dizisi (yogilerin nefesi).

Class 2. Nontrivial Namaskaralar: Hanuman, Prithvi (Salute Mother Earth) ve Shiva Namaskara.
Yogik rahatlama uygulaması, duyarlılığı geliştirmek, beden ve zihindeki gizli gerilimleri çözmek için ‘’Asanalarda döngüsel meditasyon’’.
Kapalı gözler ile yumuşak ve yavaş asanaların akışıyla mantraların okunması.
Nada Yoga (sesli pranayamalar) – Bramari, Brahma Mudra. Yumuşak meditatif sesleri kullanarak zihin dalgalanmasının yatıştırılma metodu.

09.00-11.30 Yoga uygulaması Clas 1

12.00/13.00 Geç kahvaltı,

13.00/14.00 mola, isteyen ada’da gezebilirler

14.00/16.00 Yoga uygulamaları Clas 2

16.00/16.30 Çay molası, Coffe break

16.30 Yoga Nidra

18.00 Çıkış

Seminer Rusça dilinde olup, Türkçe çevirili olacaktır.

Sadece 10 Ekim’de 09.00/18.00 saatleri arası katılmak isteyenler için

seminer ücreti: 290 TL

10 eylüle’e kadar erken ödemede 250 TL

Banka hesap numarası: Türkiye İş Bankası / IBAN: TR89 0006 4000 0011 4620 0266 36 Aıman Sozakbayeva Karakaya

Yerinizi şimdiden ayırtıp, kaydınızı yaptırabilirsiniz.

İletişim: 0544 710 18 88 Ayman Sozakbayeva

facebook etkinlik sayfası: https://www.facebook.com/events/1621390458077974/

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s